Brīzes

Talsu rajons, Kolkas pagasts.

No Rīgas uz Kolku

Pa šoseju Rīga – Ventspils (A10) jābrauc līdz Talsiem. Izbraucot caur Talsiem, jāgriežas uz Dundagas šoseju. Pēc Dundagas ceļš griežas Mazirbes virzienā. Netālu pirms Mazirbes šoseja krustojas ar ceļu Ventspils – Kolka. Pagriežoties pa labi uz šo ceļu pēc 18 kilometriem būs Kolka. Aptuveni 4 kilometru attālumā, gar ceļu uz Rīgu, atrodas zemes gabals Brīzes.

Gadījumā, ja Jūs nevēlaties braukt caur Mazirbi, pēc Dundagas Jūs varat nogriezties pa labi Melnsila virzienā. Izbraucot uz šoseju Rīga – Kolka, uzreiz aiz apdzīvotās vietas Uši, Jūs ieraudzīsiet zemes gabalu.

Bet ja Jūs nesteidzaties, mēs varam piedāvāt skaistāku un interesantāku ceļu uz Brīzēm– pa šoseju Rīga – Kolka. Ceļš sākas no krāšņaina kurorta Jūrmala un līdz pašai Kolkai iet gar jūras krastu, izejot caur nelieliem piejūras ciematiņiem, kas ir pieprasītas vasaras atpūtas vietas turīgo ļaužu vidū. Koptu savrupmāju savienojums ar klusumu un vienkāršu un mierīgu zvejniecības ciematu dzīves veidu izveido neatkārtojamo auru, kas nav sajūtama nevienā citā Latvijas piekrastē.

Lībiešu zvejnieku vēsturiskais mantojums nav nozaudēts arī mūsdienās – joprojam strādā zvejnieku ostas, pie krastiem viegli šūpojas zvejnieku kuģi un mirkšķina bāku ugunis. Gar ceļu ir vairākas piemiņas vietas un muzeji, kas ir veltīti šī reģiona vēsturei.

Maršruts Rīga – Kolka vienmēr ir bijis viens no iemīļotākajiem ģimenes ekotūrisma maršrutiem Rīgas, Jūrmalas, Tukuma un pieguļošo pilsētu iedzīvotājiem.

Mierīgs ģimenes brauciens pa šo ceļu ar biežām apstāšanām un īsām ekskursijām var ilgt vairākas stundas, tādēļ mēs rekomendējam izbraukt no Rīgas agrāk no rīta, lai ap pusdienlaiku, pārpildīti ar daudzveidīgiem iespaidiem un jauniem piedzīvojumiem, Jūs varētu iebraukt Kolkā.

Drūkāt
Rambler's Top100 Top.LV