Dzīvokļi Saulkrastos

Saulkrasti, Tallinas iela 3 (1. ēka), Tallinas iela 7a (2. ēka).

Saulkrasti

Saulkrasti ir viena vecākajām pilsētām skaistajā un savdabīgajā Vidzemes jūrmalā, tā atrodas apmēram 40 kilometru attālumā no galvaspilsētas, ar ko to savieno – tagad ar apvedceļa palīdzību ārpus pilsētas novirzītā – maģistrālā Tallinas šoseja un dzelzceļš.

Lieliskā smilšu pludmale, skaistās piekrastes kāpas un stalto priežu meži nodrošina pilsētas iemītnieku ikdienai tuvību dabai un padara Saulkrastus par vienu no vispievilcīgākajām dzīvesvietām visā Latvijas piekrastē.

Saulkrastus raksturo mierpilns klusums. Tiem, kuriem Jūrmala šķiet pārāk skaļa un cilvēkiem pārpildīta, pārāk „urbanizēta”, šī pilsēta būs labākā alternatīva gan pastāvīgai dzīvošanai, gan rāmai un netraucētai vasaras atpūtai dziedinošajā piekrastes klimatā. Šeit mežs joprojām smaržo pēc meža, jūra – pēc jūras, un pietiks vien atvērt logu, lai dabas dziedinošais spēks ienāktu jūsu mājoklī.


 Vienlaikus Saulkrasti ir apgādājušies ar visu, kas nepieciešams mūsdienīgai kūrortpilsētai, te ir attīstīta infrastruktūra, veikali, kafejnīcas un restorāni, slimnīca un aptiekas, skaistumkopšanas saloni, sporta klubi, skolas un viss cits, kas nodrošina komfortablu ikdienu un atpūtu.

Pilsētas brīvdabas estrādē tiek rīkoti koncerti un izklaides pasākumi. Ik gadus jūlija beigās šeit starptautiskā festivāla „Saulkrasti Jazz” ietvaros uzstājas slaveni un talantīgi šī žanra mūziķi. Netālu, Salacgrīvā, ir mājvieta Baltijas lielākajam brīvdabas notikumam popmūzikā – „Positivus Festival” (lielisku un operatīvu festivāla apskatu iespējams izlasīt šeit).

Saulkrastos ir daudz iespēju aktīvai, sportiskai atpūtai:

  • vindsērfings un kaitsērfings gan iesācējiem, gan arī pieredzējušiem vējdēļa meistariem;

  • izjādes un nodarbības zirgu sportā;

  • minigolfs;

  • peintbols;

  • laivu īre un ceļojumi laivās pa jūru un upēm;

  • Lidojumi ar hidroplānu;

  • izbraucieni ar kvadraciklu;

  • volejbola, futbola un basketbola laukumi;

  • skeitparks;

  • pirtis un baseini, ko piedāvā Saulkrastos izvietotās viesnīcas.

Par citām aktīvas atpūtas iespējām Jūs vienmēr varat uzzināt Saulkrakstu domes interneta mājaslapas attiecīgajā sadaļā.

Transports

Pilsētu ar Rīgu saista ērta un daudzveidīga satiksme. Ar automašīnu līdz galvaspilsētai ir apmēram 30 minūšu ilgs brauciens, vismaz reizi vai divreiz stundā starp Rīgu un Saulkrastiem kursē autobuss (saraksts atrodams šeit) un elektrovilciens, kā arī maršruta taksometrs. Tieši blakus mūsu mājokļu kompleksam apstājas komfortablie starppilsētu autobusi, kas savieno ar galvaspilsētu Limbažus un Ainažus.

Biļetes cena – no 1,50 līdz 2 latiem, ceļā jāpavada apmēram 45 minūtes.

"Saulkrastu nams", Saulkrasti un Zvejniekciems

“Saulkrastu Nams” atrodas nostāk no pilsētas centra un intensīvas satiksmes krustcelēm, tādejādi nodrošinot saviem iemītniekiem transporta un cilvēku plūsmas netraucētu klusumu un mieru. Taču vienlaikus pilsētas administratīvais centrs ir pavisam netālu, ļaujot Jums ērti baudīt tās infrastruktūru, atpūtas iespējas un citus lubumus, ko piedāvā Saulkrasti.

Blakus mums ir skola, mūzikas skola, veikals. Mūsdienīga transporta infrastruktūra nodrošina ātru un ērtu piebraukšanu namam, kā arī ātru nokļūšanu līdz pilsētas centram.

Taču vēl tuvāk nekā Saulkrakstu centrs mums ir Zvejniekciems, kurā skarbais jūras arāju arods joprojām ir cieņā: lai iegādātos svaigas vai tikko no kūpinātavas izceltas zivis, ļaudis uz šejieni brauc ne tikai no visas tuvākās apkārtnes, bet arī no Rīgas. Savukārt, braucot ar auto pa Tallinas ielu Ainažu virzienā un pēc tam nogriežoties uz Skulti, nokļūsiet savdabīgā tirgū.

Dabas fenomeni un vēstures pieminekļi

Saulkrastu galvenais dabas fenomens, protams, ir Baltā kāpa: stāva baltsmilšu krauja, kas radusies pirms 405-350 miljoniem gadu vietā, kur Rīgas līcī ietek Inčupe. Šajos simtos miljonu gadu, par kuriem pat bail iedomāties, vējš un jūras viļņi kopā ar neparasto reljefu ir “samaluši” smiltis, dodot tām cementa cietību.

Kraujas augstums – 18 metri (vairāk nekā piecstāvu mājai), no tās paveras iespaidīgs skats uz jūru. Pašā virsotnē ir ierīkots skatu laukums, lejup uz pludmali var noiet pa dēļu klājumu, savukārt pašu Balto kāpu var izstaigāt pa īpaši izveidotu meža taku. Šeit ir filmētas dažas ainas no Rīgas kinostudijas pagājušajā gadsmita 50. gados tapušajām filmām Kā gulbji balti padebeši iet” un „Nauris”.

Šeit, brīnišķīgā vietā, kur cilvēks jūt dabas varenības un mūžības pieskārienu, bieži ierodas jaunlaulātie – saskandināt šampanieša glāzes un vēlreiz apliecināt savas laulības saišu spēku.

Vienreiz pabijuši Baltajā kāpā, Jūs vienmēr gribēsiet tur ar prieku un sajūsmu atgriezties jebkurā izdevīgā brīdī.

Blakus kāpai atrodas Katrīnas liepas. Teika vēsta, ka tās šeit iestādījusi pati Krievijas imperatore Katrīna Otrā, kad sava ceļojuma laikā pavadījusi kādu laiku Pabažos (jeb, kā šo vietu sauca agrāk, Neibādē) un pat izpeldējusies jūrā – bet šāda procedūra senāk, īpaši augstdzimušai dāmai, nebija nemaz tik vienkārši veicama.

No Baltās kāpas gar pludmali stiepjas 3,6 kilometrus garā Saulrietu taka, pa kuru pastaigu mīļotāji var tikt līdz pat Pēterupes ietekai līcī. Ejot pa šo taku, varēsiet atrast gan 20 dižpriedes, gan īpatnas formas kokus, kuru zari ir stumbra garumā, tie stiepjas paralēli zemei vai sniedzas augšup, samezglojoties dīvainos rakstos. Saulrietu taka kļūs arī par Jūsu iemīļoto pastaigu vietu!

No Baltās kāpas paveras skats uz Inčupes ieteku. Šī vieta pārsteidz ar savām īpaša klimata īpatnībām – vasarās te ir siltāks nekā cituviet, arī ūdenim ir kāds grāds vairāk. Toties ziemā ir vērojams īpatnējs dabas fenomens, kad te gluži vai pats no sevis savācas sniegs no visa krasta, veidojot ledus krāvumus, kas ilgi neizkūst un ir redzami vēl pat maijā. Tā vien šķiet, ka savā laikā tieši tāpat ir radusies pati Baltā kāpa – no kopā sasalušām smiltīm, kas joprojām neatkūst!

Netālu no pilsētas, Duntes muižā, atrodas tūristu iemīļotais barona Minhauzena muzejs – tieši šeit visā Eiropā un pasaulē leģendārais kareivis, mednieks un ceļotājs kopā ar sievu Jakobīni aizvadīja savas dzīves labākos gadus. Patlaban muižā ir atrodams atrakciju kuģis (!), Eiropā visgarākā taka, kas izklāta ar apses dēļiem, arī vaska figūru muzejs, kur apmeklētāji var fotografēties ar Latvijas slavenībām – un daudz kas cits aizraujošs.

Saulkrastos darbojas unikāls Velosipēdu muzejs, kurā katru gadu viesojas vairāk nekā pieci tūkstoši entuziastu, kurus interesē gan divriteņu pagātne, gan šodiena. Šeit aplūkojami ne tikai velosipēdi, bet arī dažādi to aksesuāri, kā arī iespaidīga Austrumeiropas velosipēdu ražotāju emblēmu kolekcija. Turklāt šeit var izīrēt velosipēdu un doties izbraukumā pa pilsētu un tās apkārtni.

Pēterupes baznīca ir Saulkrastu pirmsākumu un izaugsmes lieciniece. Šobrīd aplūkojamā dievnama ēka ir jau ceturtā, kas slejas šajā vietā, tomēr senās hronikas vēsta, ka jau 13. gadsimtā, kad Latvijā ieradās krustneši, te, pie upes, uz pakalna atradies koka lūgšanu nams, kam dots Svētā Pētera vārds. Baznīcā glabājas vērtīgas vēstures liecības: daļa no apgleznotām durvīm, kurā attēlots šis svētais (saglabājusies no 17. gadsimtā celtās ēkas), altārglezna „Krustā sistais Jēzus”, ko 1856 gadā gleznojis mākslinieks Jāzeps Millers, ērģeles.

Citas vērtīgas un interesantas norādes jūs varat atrast šeit – un pārliecināties, ka Saulkrasti, kaut mīl klusumu un gādā par to, dzīvo pilnasinīgu un aizraujošu dzīvi!

Drūkāt
Rambler's Top100 Top.LV